28 квітня 2017 р.

13 квітня 2017 р.

Майстер-класи з писанкарства

Писанкарство - старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове і магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.
В нашій бібліотеці відбулися майстер-класи з писанкарства, які відвідали майже 250 дітей та дорослих! Своїми знаннями і умінням писати Великодню писанку поділилися старший співробітник Національного музею народної архітектури та побуту України Мирослава Татарчук і художник, викладач Академії мистецтв України Василь Легкий.
Учасники майстер-класів дізналися про зміст закодованих символів, піжнали особливості розпису та навчилися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти.

10 квітня 2017 р.

Йде Великдень в кожну хату, писанок у ній багато!

І покотилась писанка, 
як сонце, до Великодня,
І звеселився світ...
Д.Чередниченко 

Українська писанка є символом народу у всьому світі. Писанки виготовляли навесні, перед Паскою, дівчата та жінки переважно для себе і лише зрідка для продажу. Орнамент писанок несе прадавні символи світорозуміння і природи та єднає нас із традицією минулого.
Сьогодні писанкарство збереглося завдяки майстрам, які несуть це мистецтво в наш сучасний світ. 
Традиційно перед Великоднем в нашій бібліотеці проводять майстер класи з писанкарства старший науковий співробітник Національного музею наролдної архітектури та полбуту України Мирослава Татарчук та художник, викладач Академії мистецтв України Василь Легкий.  
Сьогодні українську народну писанку розписували учні 4-х класів школи № 60.

7 квітня 2017 р.

На полотні - моя душа

Вигаптуй на небо райдугу-доріжку,
Простели до сонця вишивку-маніжку,
Щоб по тій доріжці з лебедями-снами
Плавали до щастя білими човнами...
Василь Симоненко
Анатолій Згортюк - неперевершений майстер української вишивки презентував виставку своїх робіт та провів майстер клас для учнів 5-го та 8-го класів ЗСШ №187.
Діти ознайомилися з техніками вишивки натками рідноманітних фактур та бісером і всіма "секретами" української вишивки від майстра.
Браво! Анатолію Гордійовичу.