"Сім'я+книга=формула успіху"


"Сім'я+книга=формула успіху"
Проект сімейного виховання, просування сімейного читання 


Вчасно прочитана книга - величезна удача. Вона здатна змінити життя, як не змінить її кращий друг або наставник
П.А.Павленко
Звичка все міцніше, коли бере початок в юних роках; це називаємо ми вихованням, яке є, по суті, не що інше, як рано сформовані звички
Френсін Бекон

Освіта дитини починається з читання, навчання і виховання.
Читання - це спосіб засвоєння життєво важливої інформації, запорука успішної інтеграції особистості у світову культуру, у систему тих цінностей, норм, традицій, які характеризують суспільство. Уміння читати - це не мета, а засіб для здобуття гарної освіти, а відтак - вищого соціального статусу, вищої якості життя. На жаль, не всі усвідомлюють залежність підвищення соціального статусу і збільшення життєвих можливостей від рівня освіти й загальної культури, що безпосередньо пов'язано з навиками читання. Саме рівень культурної компетентності громадян визначає економічний, політичний розвиток країни, їїнаціональну безпеку та конкурентноздатність.
Освіта дитини починається здебільшого в родиному колі. У сім'ї прищеплюється любов до книги, отримання задоволення від процесу читання, звичка бути постійно з книгою й неможливість існування без неї.
Дитина відчуває духовну єдність з родиною тільки тоді, коли батьки усвідомлюють взаємозв'язок між розвитком молодшого і освітнім рівнем старшого покоління. Сімейне читання може і повинне стати об'єднуючим фактором для всіх членів сім'ї.
Головна відмінність сімейного читання від інших його видів - класного, позакласного та домашнього - полягає в тому, що батьки, використовуючи книгу, починають по-справжньому займатись духовним розвитком своєї дитини, формуванням її особистості.  
Тільки спільними зусиллями бібліотеки і батьків, долучаючи дітей до світових скарбів, можна відродити гарну традицію сімейного читання, що стане запорукою успішності дітей, високого рівня сімейних відносин. Саме бібліотека володіє інформаційним потенціалом для задоволення різноманітних інтересів усіх членів сім'ї, а бібліотекарі порадять, які книги краще вибрати для читання. 
Вроджені здібності до читання у дітей виявляються лише у віці від 18 місяців до 3-х років. Психологи вважають, що прищепити любов до книги та читання можливо лише до 9 років. Пізніше це зробити складно, іноді практично неможливо.
Наша бібліотека має досвід роботи, ресурси і можливості бути культурним центром з організації сімейного читання та сімейного дозвілля, центром духовного розвитку мешканців мікрорайону, де немає поблизу бібіотеки для дорослих. 
Саме тому наша бібліотека вважає за обов'язок і пріоритет діяльності: допомогти сім'ям у вихованні дітй, гармонізації і формування культури сімейних відносин через представництво книги, читання і бібліотеки. Оптимальною формою діяльності із заявленої тематики ми вважаємо створення проекту сімейного виховання та просування сімейного читання "Сім'я + книг = формула успіху".  

Мета Проекту:
  • Створення умов для бібліотечно-бібліографічного обслуговування користувачів різного віку, залучення їх до культурних цінностей та отримання інформації
  • Залучення сім'ї як користувача бібліотеки до спільного читання дітей та дорослих
  • Виховання постійного інтересу до читання у дітей, починаючи зі шкільного віку
  • Формування зацікавленості у спілкування членів сім'ї різних поколінь. Організація сімейного дозвілля
  • Формування культури читання користувачів бібліотеки
  • Сприяння духовному розвитку та саморозвитку людини, створення умов для підвищення освітнього рівня і комфортного змістовного дозвілля користувачів всіх вікових груп
  • Забезпечення організації обслуговування книгою всіх членів сім'ї
  • Вивчення та найбільш повне задоволення запитів членів сімей
  • Забезпечення всебічного розвитку дитини, її особистого зростання    

Немає коментарів:

Дописати коментар