9 грудня 2020 р.

Права людини понад усе


«Гідність людини недоторкана! Кожна людина на Землі повинна зустрічати кожну іншу з повагою, по-братерськи, з розумінням, справедливістю. Тому що кожна людина – цінність» 
(ст.1 із Загальної декларації прав людини)

Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, в якій викладено багато різних правил для дорослих людей. А права дітей записано в Конвенції про права дитини. Головна мета Конвенції – зробити все для того, щоб дітям всієї Землі жилося краще, щоб вони були захищені і щасливі.

Про які ж права йдеться в Конвенції? Це перш за все право на життя, на ім’я, на громадянство, на захист життя, честі та гідності, право на сім’ю, на освіту, на охорону здоров’я, відпочинок, право на захист від усіх форм експлуатації, на збереження своєї індивідуальності, на розвиток, на свою думку.

Право охороняється і забезпечується державою. Права громадян України узагальнені в Конституції. Чи знаєш ти, що таке Конституція України? Це не просто набір правил, а найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє тобі почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії. 

Давнє римське прислів’я говорить: «Там де право, там і захист». Людина, яка знає свої права і поважає права інших людей, впевнено йде по життю. Людина, яка не знає про свої права та обов’язки, є беззахисною перед усілякими негараздами. Таку людину можна змусити робити те, чого вона не повинна робити, або позбавити того, на що вона має право.

Тому всім нам потрібно знати свої права.

На допомогу тобі прийде книга «Я І КОНСТИТУЦІЯ», яка стане у пригоді й дорослим!

Денисенко, Л. Я і Конституція /Лариса Денисенко, Олександр Ільков, Андрій Стельмащук, Альона Стельмащук, Альона Шуліма. Ілюстраторка: Женя Олійник. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. – 88 с.

Прочитайте в нашій бібліотеці!

«Головне правило: ніколи не ображати людину  через те, що вона відрізняється від тебе чи від тих, кого ти звик бачити щодня. А також – захищати право іншої людини, якщо її хтось ображає: держава чи приватна особа»

«Знай, у тебе є компас, що допоможе не схибити , з яким мандрівка життям ніколи не заведе небезпечними манівцями у безодню»

«Жодна зміна Конституції не може позбавляти тебе прав або свобод чи обмежувати їх. Не може допустити скасування незалежності нашої країни чи дозволити вести наступ на наші території. Ніколи!»


 

 


Немає коментарів:

Дописати коментар