5 квітня 2023 р.

"Спортивний Олімп України" інформаційний мікс до Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку

 Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку – це свято, якому ще немає 10 років, проте воно активно відзначається світовою спільнотою. Для цієї знаменної події була обрана дата 6 квітня. Свято було запроваджене представниками ООН з метою звернути увагу людства на важливість спорту та спортивних змагань для розвитку людства та створення мирних відносин. Спортивна активність – це запорука здоров’я та добробуту, а об’єднання різних націй навколо спортивних подій сприяє миру на нашій планеті.

Олімпійські ігри вважаються наймасштабнішими міжнародними змаганнями, що відбуваються через кожні чотири роки під керівництвом Міжнародного олімпійського комітету. Найбільше досягнення, до якого прагне кожен спортсмен – медаль олімпійських ігор. Перші Олімпійські ігри проводилися в Давній Греції в період з 776-го до нашої ери по 393-й рік нашої ери. Змагання відбувалися у місті Олімпії, яке вважалося для атлетів священним. Саме від цього міста походить сучасна назва «Олімпійські ігри». Відродження сучасних міжнародних спортивних змагань припадає на кінець 19 століття. Ініціатором відновлення цієї спортивної традиції став П’єр де Кубертен – відомий громадський діяч з Франції. Перші сучасні Олімпійські ігри відбулися в 1896 році та проводяться раз у 4 роки. Виключеннями стали роки Першої та Другої світових війн. В першій половині 20-го століття світова спільнота почала проводити так звані зимові Олімпійські ігри, які також відбуваються що чотири роки, які не збігаються з роком проведення літніх ігор. 

Спорт важливий і для спортсменів з обмеженими фізичними можливостями, які беруть участь в Паралімпійських іграх, що є продовженням традиційних Олімпійських ігор. 

Спортивні змагання слугують єднальним фактором для різних країн світу. У спорті не мають значення ані походження, ані релігія, ані колір шкіри, ані фінансові статки. Тільки сила духу, наполегливість та невпинна праця вирішують, хто стане переможцем. Спорт – це мирний захід, який спонукає тільки до дружніх взаємовідносин між різними державами. В той же час, заборона участі спортсменам, що представляють, країну агресора, у міжнародних змаганнях є значним фактором суспільного засудження, санкцій проти порушника миру у світі.

Найвідоміші українські рекордсмени на Олімпійських іграх:

Олімпійський рекорд Сергія Бубки

За 20 років спортивної кар'єри Бубка встановив 35 світових рекордів із стрибків з жердиною. В 1985 році він першим у світі здолав висоту 6 метрів, а в 1994 році перетнув межу 6 метрів і 15 сантиметрів на змаганнях у приміщенні.

Сальто Лілії Подкопаєвої

В 1996 році збірна України вперше вирушила на Літні Олімпійські ігри. В Атланті наші спортсмени завоювали 9 золотих медалей. Дві з них отримала 17-річна гімнастка Лілія Подкопаєва, у фіналі  українка прославилась на увесь світ дивовижним стрибком — подвійним сальто вперед з поворотом на 180 градусів. Більше його так нікому й не вдалося повторити і зараз він носить ім'я Лілії Подкопаєвої.

«Золота рибка» Яна Клочкова

Харків'янка Яна Клочкова завоювала найбільше золотих олімпійських медалей за роки незалежності України. По дві на Олімпіадах в Сіднеї та Афінах. Також в її доробку «срібло» на Іграх 2000 року, 10 перемог на чемпіонатах світу з плавання та 19 — на чемпіонатах Європи. Крім того, вона встановила світовий рекорд в Сіднеї на дистанції 400 метрів, які подолала за 4 хвилини та 33,59 секунди.

150 влучних пострілів Миколи Мільчева

Українці вміють не тільки добре плавати, стрибати у висоту чи кататися на ковзанах, але й влучно стріляти. Це підтвердив одесит Микола Мільчев, який в 2000 році став олімпійським чемпіоном зі стендової стрільби. Учасники змагань мають поцілити в тарілки, які вилітають з двох башт різної висоти. Усього таких тарілок 125 в кваліфікаційних раундах та ще 25 у фіналі. Мільчев уперше в історії Олімпійських ігор не промахнувся жодного разу. 

Вічний рекорд Юрія Чебана

Одесит на патріотичному човні, розмальованому в прапори України із зображенням козака з булавою, не просто прийшов першим, але й встановив олімпійський рекорд — 39,279 секунди. При цьому Юрій на 2 мілісекунди обігнав Валентина Дем’яненка, колишнього колегу по українській збірній, який з 2007 року виступає за Азербайджан. На Олімпіаді в Токіо дистанцію в 200 метрів знову скасували, отже, побити рекорд одесита вже нікому не вдасться. 

Емоційна перемога Ірини Мерлені

Ірина Мерлені — ще одна українка, яка увійшла в історію Олімпійських ігор. В 2004 році в Афінах в програму вперше включили змагання з боротьби вільним стилем серед жінок. І у ваговій категорії 48 кілограмів «золото» здобула саме наша спортсменка, ставши першим олімпійським чемпіоном в цій дисципліні.

Олімпійський прорив Володимира Кличка

Володимир Кличко, дворазовий чемпіон світу у важкій вазі, у цілому володів титулами в найпрестижнішому дивізіоні професійного боксу 4382 дні — найбільше в історії. А розпочав свій переможний шлях він з успіху на Олімпійських іграх 1996 року. На олімпійському ринзі Володимир здобув чотири перемоги. Українця не лише нагородили золотою медаллю — він став першим олімпійським чемпіоном з Європи у надважкій вазі. 

Немає коментарів:

Дописати коментар